Статистика сайту

1 жовт. 2018 р.

«Залатаємо ковдру для звірят»  - Заняття для дітей І молодшої групи

Мета:

  • Уточнити уявлення дітей про назви пір року;
  • Вчити розпізнавати звуки осінньої природи (шелест листя, шум дощу);
  • Познайомити з чорним кольором;
  • Удосконалювати вміння накладати фігуру на контур подібної форми;
  • Розвивати мислення, мовлення, увагу дітей, робити висновки, здатність допомагати тваринам; дрібну моторику пальців рук;
  • Виховувати дружелюбність, дбайливе ставлення до тварин.
  • Матеріали та обладнання: ілюстрація пташки, куточок «лісової галявини»: ялинки, дерева, листочки, пеньочки, тваринки: ведмідь, лисичка, мишка; «ковдрочки» з контурами фігур: круг, квадрат.

     

                                                          Хід заняття

    І. Організаційний момент

                                                В групу пташка залетіла,

                                                Нас у гості запросила,

                                                У зелений, у лісок,

                                                До дубочка на горбок.

    ІІ. Основна частина

  • Сюрпризний момент
  • (Діти підходять до столика, на якому створено композицію «лісової галявини». На пеньочках сидять іграшки: ведмідь, лисиця та мишка)

          Звірі:              Доброго дня, наші малята,

                                  Любі хлопчики й дівчата,

                                 Я Ведмідь клишоногий,

                                 Я Лисичка – сестричка,

                                 А я Мишка – шкряботушка.

  • Актуалізація опорних знань
  • Діти, а хто із цих звірів дуже великий? (Ведмідь)
  • Лисичка трішки менша.
  • А хто найменший? (Мишка)
  • Робота над новою темою.
  • Яка зараз у нас пора року? (Осінь)
  • Стало тепліше чи холодніше? (Холодніше)
  • Так, восени випадають листочки з дерев і частіше йдуть дощі.
  • Давайте згадаємо, як шелестять листочки? (Шу-шу-шу)
  • А як крапає дощик? (Крап-крап-крап)
  •  

    Д/гра «Дощик, дощик…»

    Дощик, дощик,(плескаємо в долоні)

  •  
  • Мокрі всі доріжки, (плескаємо)

    Ми не підемо гулять (показуємо вказівним пальчиком «ні»)

    Бо намочем ніжки (ручками показуємо на ніжки)

  • Наші звірі дуже подружилися і живуть вони в одному будиночку. Але подивіться, щось вони засумували! Давайте їх розвеселимо? (Давайте)
  • Проведемо  фізкультхвилинку
  •  
  • Забавлялись лисенята,(діти встають, руки вгору)

    Виглядали маму й тата,(повороти вправо, вліво)

    Ось так лапку до лапки,(плескають в долоньки)

    Ось так шапку до шапки, ( руками по голівці)

    Ось так вусом потрусили, (хитають головою)

    Так, так, так.(пострибали)

    4. Д/г «Склади ковдрочку»

    - Діти звірі просять вас їм допомогти. У них порвалися їх ковдрочки, які необхідно залатати, бо їм холодно спати. Допоможемо звірятам? (Так)

    (Діти підходять до столу де стоять «ковдрочки» різної величини та фігури різних розмірів. Діти беруть по одній фігурі і підбирають необхідну фігуру на контур подібної форми)

  • Якими фігурами ми залатали ковдрочки для звірят? (Квадрат та круг)
  • Повторіть всі разом. (Квадрат і круг)
  • Якого кольору фігури ми накладали на ковдру? (Чорного)
  • Повторили всі разом «чорного».
  • ІІІ. Заключна частина

  • Молодці! Звірі вам дуже вдячні.
  • Давайте подумаємо, хто буде накриватися найбільшою ковдрою? (Ведмідь)
  • Меншою? (Лисичка)
  • А найменшою? (Мишка)
  • Давайте занесемо ковдри нашим тваринкам.
  • Пташка знову прилетіла,

    Нас до групи запросила,

    Повертатись нам пора,

    Нумо гратись дітвора.