Природа Космосу
2 бер. 2016 р.
Базовий компонент дошкільної освіти в Україні передбачає змістову лінію «Природа Космосу», до якої входить знання та елементарні уявлення дитини про простір, який існує за межами планети Земля. У першу чергу, це те, що дитина дошкільного віку може бачити: Сонце, небосхил, зірки, Місяць.
Головним завданням змістової лінії «Природа Космосу» є формування елементарних уявлень про Космос, без якого не може бути життя на Землі. За цієї умови у дошкільнят можливо сформувати основу цілісного сприйняття світу, усвідомлення зв’язку Землі та Космосу, свого зв’язку з єдиним світом.
12 квітня відмічали День космонавтики. Цілий тиждень в групі присвятили темі «Космос».
Ознайомлення дітей з природою Космосу здійснювали за такими напрямками:
1. Сонце — джерело світла і тепла.
2. Планета Земля — наш спільний дім.
3. Зоряне небо.
4. Сім’я Сонця
З цією метою використовували такі методи: спостереження, пошуково-дослідницька діяльність, уявні подорожі, читання художньої літератури про Космос, бесіда, дидактичні ігри, ігри фантазерів, розгляд картин, картинок, ілюстрацій, загадки.
Були проведені заняття з конструювання «Тарілка для інопланетян»,ліплення «Космонавт летить на ракеті»,малювання «Летимо до зірок», довкілля «Подорож до планет», де діти відгадували загадки від зірочки,розмірковували про те, кому потрібне сонечко, що таке космос,що є в космосі,перевтілювались у космонавтів,виконували вправи для кращої підготовки до польоту,викладали ракети з геометричних фігур, переглядали фільм про планети сонячної системи,уявляли себе космічними об’єктами, тощо.
Малята нашу планету Земля описували,як квітучу,рідну,гарну-спільний дім для всіх.