Статистика сайту

1 вер. 2024 р.

Зарахуваннядо закладу дошкільноїосвіти, переведення та відрахування

(“ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 березня 2003 р. № 305
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2021 р. № 86)

8. Зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти здійснюється керівником такого закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

Прийом заяв про зарахування дітей до державного (комунального) закладу дошкільної освіти може організовуватися з використанням системи електронної реєстрації, запровадженої згідно з рішенням відповідного засновника державного (комунального) закладу дошкільної освіти.

Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

9. До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:

копія свідоцтва про народження дитини;

медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Для зарахування дитини з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими формами туберкульозу до державного (комунального) санаторного закладу дошкільної освіти (санаторних груп) до заяви про зарахування додається довідка територіального закладу охорони здоров’я чи протитуберкульозного диспансеру.

Для зарахуваннядитини до державного (комунального) спеціального закладу дошкільноїосвіти (спеціальнихгруп) до заяви про зарахуваннядодаєтьсявисновокінклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічнуоцінкурозвиткудитинищодовиявленихособливостейрозвитку (порушень слуху, зору, мовлення, поведінки, опорно-руховогоапарату, інтелектуальногорозвиткучизатримкипсихічногорозвитку).

Для зарахуваннядитини з особливимиосвітніми потребами до державного (комунального) закладу дошкільноїосвіти та утворенняінклюзивнихгруп до заяви про зарахуваннядодаєтьсявисновокінклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічнуоцінкурозвиткудитини.

Для зарахуваннядитини з інвалідністю до державного (комунального) закладу дошкільноїосвіти до заяви про зарахуваннядодаються:

копіямедичноговисновку про дитину з інвалідністювіком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорониздоров’я, абокопіяпосвідчення особи, яка одержуєдержавнусоціальнудопомогувідповідно до Закону України “Про державнусоціальнудопомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

копіяіндивідуальноїпрограмиреабілітаціїдитини з інвалідністю.

10. Першочергово до державних (комунальних) закладівдошкільноїосвітизараховуютьсядіти, які:

1) проживають на територіїобслуговуваннядержавного (комунального) закладу дошкільноїосвіти (в разіїївстановленняйогозасновником (засновниками);

2) є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, яківжездобуваютьдошкільнуосвіту в такому закладідошкільноїосвіти;

3) є дітьмипрацівників такого закладу дошкільноїосвіти;

4) належать до категоріїдітей з особливимиосвітніми потребами, щозумовленіпорушеннямиінтелектуальногорозвитку та/абосенсорними та фізичнимипорушеннями;

5) належать до категоріїдітей-сиріт, дітей, позбавленихбатьківськогопіклування, яківлаштованіпідопіку, у прийомнусім’ю, дитячий будиноксімейного типу, патронатнусім’ю, а такожусиновленихдітей;

6) перебувають у складнихжиттєвихобставинах та на обліку в службах у справах дітей;

7) діти з числа внутрішньопереміщенихосібчидіти, якімають статус дитини, яка постраждалавнаслідоквоєннихдій і збройнихконфліктів;

8) мають право на першочерговезарахуваннядозакладівосвітивідповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахуваннядитини до державного (комунального) закладу дошкільноїосвіти один з батьківабоіншийзаконнийпредставникдитини повинен пред’явитиоригінал документа, щопідтверджує право на першочерговезарахуваннядитини, та зазначитийогореквізити у заяві. У разі коли право на першочерговезарахування не підтверджено, дитиназараховується до державного (комунального) закладу дошкільноїосвіти на загальнихпідставах.

Післязарахування до державного (комунального) закладу дошкільноїосвітидітей, які належать до категорій, визначенихцим пунктом, здійснюєтьсязарахування на вільнімісцяіншихдітей, батьками абоіншимизаконнимипредставникамияких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

11. Переведеннявихованців з однієївіковоїгрупи до іншої в межах одного закладу дошкільноїосвіти та формуванняйогоновостворенихгрупздійснюєтьсящорокунаприкінцілітньогоперіоду, але не пізніше 31 серпня.

Для переведеннявихованця з одного державного (комунального) закладу дошкільноїосвіти до іншого один з батьківабоіншийзаконнийпредставникдитини повинен подати керівникувідповідного закладу дошкільноїосвітизаяву про зарахуваннядитиниписьмовоабо за допомогоюсистемиелектронноїреєстрації (уразіїїзапровадження).

Керівникдержавного (комунального) закладу дошкільноїосвітивпродовж десяти робочихднів з датинадходженнятакої заяви інформуєзаявника про можливістьзарахуваннядитини до відповідного закладу дошкільноїосвітиіззазначеннямкінцевого строку поданнянеобхіднихдокументів.

Переведеннявихованцяіз державного (комунального) закладу дошкільноїосвіти до іншого державного (комунального) закладу дошкільноїосвітивідбувається на підставі заяви одного з батьківабоіншого законного представникадитини, що подавав заяву про зарахування (крімвипадків, коли за рішенням органу опіки та піклуванняабо суду місцепроживаннядитинивизначено з іншимізбатьків).

12. За вихованцемзберігаєтьсямісце у державному (комунальному) закладідошкільноїосвіти у літнійперіод та у таких випадках:

у разіхворобивихованця, йогосанаторноголікування, реабілітації;

уразі карантину в закладідошкільноїосвіти;

на час відпустки одного з батьківабоіншого законного представникадитини.

Вихованці старшого дошкільноговіку, якіздобуваютьдошкільнуосвіту у державному (комунальному) закладідошкільноїосвіти та на початок літньогоперіоду є такими, якихзараховано до закладу загальноїсередньоїосвіти, за бажанням одного з батьківабоіншого законного представникадитиниможутьпродовжуватиздобуватидошкільнуосвіту в державному (комунальному) закладідошкільноїосвітидокінцялітньогоперіоду.

13. Відрахуваннявихованців з державного (комунального) закладу дошкільноїосвітиможездійснюватися:

1) за заявою одного з батьківабоіншого законного представникадитини, що подавав заяву про зарахування (крімвипадків, коли рішенням органу опіки та піклуванняабо суду місцепроживаннядитинивизначено з іншимізбатьків);

2) на підставімедичноговисновку про стан здоров’ядитини, щовиключаєможливістьїїподальшогоперебування у закладідошкільноїосвітивідповідного типу;

3) у разідосягненнявихованцем станом на 1 вересняповних семи років (для дітей з особливимиосвітніми потребами - повних восьми років), щопередбачаєйоговідрахування до 31 серпня поточного року;

4) уразіпереведеннявихованця до іншого закладу дошкільноїосвіти;

5) у разіневідвідуваннядитиною закладу дошкільноїосвітипротягомдвохмісяцівпідрядупродовжнавчального року без поважних причин.

Керівник державного (комунального) закладу дошкільноїосвітизобов’язанийписьмовоіззазначенням причин повідомити одного з батьківабоіншого законного представникадитинипровідрахуваннядитини не менш як за десять календарнихднів до такого відрахування.

Забороняєтьсявідрахуваннядитиниіз державного (комунального) закладу дошкільноїосвіти з іншихпідстав, ніжвизначеноцим пунктом.

Відрахуваннядитиниіз закладу дошкільноїосвітиздійснюєтьсявідповідним наказом керівника закладу дошкільноїосвіти.

У разізарахуваннявихованця до закладу освіти для здобуттязагальноїсередньоїосвітивідрахування з державного (комунального) закладу дошкільноїосвіти такого вихованцяздійснюється на підставіданих про факт зарахування, якіможуть бути отримані за допомогоюелектронних систем взаємодії (у разіїхвпровадження) або за запитом до відповідного закладу освіти про такідані.

14. Порядок зарахування, відрахування та переведеннядітей до приватних, корпоративнихзакладівдошкільноїосвітивизначаєтьсяїхзасновником (засновниками).