Безпека життєдіяльності дітей раннього віку в групі «Курчатка»
11 квіт. 2017 р.
Формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку , збереження та зміцнення здоров*я, формування здорового способу життя дошкільнят – одне з найактуальніших завдань роботи педагогічного колективу дошкільного навчального закладу
Формування відповідального ставлення до власної безпеки має відбуватися на всіх етапах життя людини, а розпочинати його варто з раннього дитинства. Дорослі (педагоги, батьки) основну свою місію здебільшого вбачають у тому, щоб захищати та оберігати дитину, але дуже важливо – підготувати її саму до реального життя, насиченого різними подіями, зустрічами, ситуаціями, подекуди небезпечними. Тобто навчити дитину безпечно поводитись самостійно у довкіллі (предметному, природному, соціальному).
Дошкільний вік характеризується зростанням рухової активності, фізичних можливостей дитини, підвищенням допитливості, прагненням до самостійності. За відсутності життєвого досвіду це нерідко може призводити до виникнення травмонебезпечних ситуацій.
Метою нашого заняття є вивчення правил безпеки в ванній кімнаті.
Заняття проводимо в ігровій формі,на прикладі ляльки Оленки ,яка забруднилась граючись в піску.
Тож охорона та зміцнення здоров»я, безпека дітей є головною стратегією, пріоритетом у роботі дошкільного закладу. Тільки завдяки спільним зусиллям педагогів, психологів, медиків, батьків у справі охорони життя і збереження здоров»я дошкільнят можна не тільки захистити їх від небезпеки, а й закласти основи безпечної поведінки, підгодувати до подальшого шкільного, більш самостійного життя.
Пам’ятайте основні правила безпеки в ванній кімнаті:
1. Для дитини необхідно мати дитячі миючі засоби.
Миючі засоби, якими користуються дорослі,
є шкідливими для дитини і повинні зберігатись в недоступному для неї місці.
2. Підлогу потрібно покривати не слизьким килимком.
3. Двері ванної кімнати повинні закриватись на гачок чи засув, розміщений у третій частині зверху.
4. Не можна залишати дітей наодинці під час купання.
Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров’я!
Вихователь :Завгородня Т.В.