Статистика сайту

24 лист. 2020 р.

Пам’ятка

Як СТВОРИТИ ЛЕПБУК

Лепбук, або, як його ще назива­ють, інтерактивна тематична папка, — це дидактичний посібник, саморобна паперова книжка з ки­шеньками, дверцятами, віконцями, рухомими деталями, у якій збира­ють матеріали з якоїсь певної теми.

Вам знадобляться такі матеріали: ^ картонна папка-основа (можна використати папку-швидко- зшивач, обкладинку альбому для малювання, картонний аркуш формату АЗ); ^ аркуші паперу будь-якого формату, кольору та форми; ^ обрізки тканини; У наліпки; ^ ґудзики; ^ дрібні речі; ^ ножиці; ^ клей; ^ степлер; * скотч.

1       ВИБИРАЄМО ТЕМУ

Педагогами нашого закладу було створено З лепбуки відповідно до тем програми “Дошкіль­нятам — освіта для сталого розвитку”: “Спілку­вання", “Ресурси” та “Подарунки”.

2 СКЛАДАЄМО ПЛАН НАПОВНЕННЯ ПАПКИ

Лепбук — не просто книжка з картинками, а навчальний посібник, тому варто подбати, щоб тема була представлена в ньому зусібіч. Кожна вибрана нами тема має підтеми: “Спіл­кування” — “Привітання”, “Подяка”, “Допомога та підтримка”; “Ресурси” — “Мої іграшки”, “Па­пір — наше спільне багатство”, “Вода — джере­ло життя”; “Подарунки” — “Подарунки від при­роди”, “Дарую радість”, “Слово в подарунок”.

3 МАЛЮЄМО МАКЕТ

Форми подання матеріалу підтем можуть бути будь-які: малюнки, схеми, текст (для педа­гога), ігри, проблемні питання, творчі завдання. Все це варто розмістити на різних елементах: у кишеньках, блокнотиках, міні-книжках, книж- ках-гармошках, кругах, що обертаються, кон- вертиках, картках, що розгортаються, тощо. Продумайте, як і де розташувати елементи, і на­малюйте макет на чернетці (аркуші А4, складе­ному у вигляді лепбука).

4       ВИРІЗАЄМО ДЕТАЛІ ТА ПРИКЛЕЮЄМО НА ОСНОВУ

Лепбуки можна створювати як на груповому занятті, так й індивідуально. За роботи з групою дітей можливі два варіанти: 1) вихователь роз­поділяє завдання між дітьми, і вони всі разом збирають та заповнюють одну папку; 2) вихова­тель проводить майстер-клас, а діти з його до­помогою створюють кожен власний лепбук.

5 ПОЧИНАЄМО РОБОТУ

Не варто пропонувати дітям виконувати всі за­вдання, закладені в лепбук, за один раз або на­віть за день. Багато з них розраховані на тривалу роботу, вивчення додаткової інформації та про­ведення досліджень. Робота з одним лепбуком, присвяченим певній темі, може тривати протя­гом шести тижнів. Недостатньо просто склеїти папку, з нею потрібно систематично працювати.

 

 

Прикрепленные файлы